Můj příběh

Lydie Švédíková

Sport je mým celoživotním koníčkem i povoláním. Jsem trenérka dětí a instruktorka zdravotního cvičení. Více než čtyřicet let učím děti i dospělé jak zdravě cvičit. V posledních letech se specializuji na vědomé cvičení. Učím lidi jak porozumět svému tělu a prožít zdravý a šťastný život bez bolestí a nemocí.

Vědomé cvičení = cesta ke zdravému životu bez bolestí.

Trenérka malých gymnastek - závody 1985
V současnosti se zaměřujeme se na závodní aerobik.
Tréninky dorostenek v gymnastické hale 1988.
Cvičení ve Studiu Sport a Zdraví Rýmařov.
Wellness pobyty v Rožnově pod Radhoštěm.
Wellness víkendy ve Fitness Classic Železný Brod
Wellness pobyty se cvičením v Itálii a Řecku.
Společenské večery, Fitness soboty, Dny zdraví.
Slety čarodějnic, Pyžamové bály a jiné srandičky.
Tým trenérek SK, které jsem si vychovala.
To je odpočinek po úklidu hromady dřeva na zimu. Dcery Lydie, Olga, vnuci Kuba, Terezka, Barunka. Větší část mých milovaných potomků = 5/8.
Bloudění v době temna mě posunulo vpřed!

Jak jsem se dostala k vědomému cvičení?

Celý můj život se točí kolem sportu a zdraví.

Základní a střední školu jsem úspěšně reprezentovala v gymnastice a atletice. Po ukončení pedagogické školy v roce 1974 jsem začala trénovat malé gymnastky. Již 30 let, od roku 1991 provozuji svoje soukromé Studio Sport a Zdraví se zaměřením na zdravotní cvičení a regeneraci dospělých. V roce 2001 jsem byla u zrodu sportovního klubu závodního aerobiku, ve kterém jsem předsedkyní a trenérkou gymnastiky.

Vědomé cvičení dětí = základní kámen zdraví!  

Sport dětí považuji za základ pevného zdraví. Nemusí to být závodní sport, ten je hlavně pro talentované děti. Může to být jakýkoliv zdravý sport, který přináší dětem radost.  Pohyb při kterém děti zapomenou na všechny svoje dětské starosti a bolístky. 

Správně vedený trénink dětí, vytváří návyk pravidelného pohybu a učí vnímavosti k tělu. To je základním stavebním kamenem pro budoucí zdravý život. 

Trenérka roku 2016

Moje cesta k vědomému cvičení byla dlouhá a trnitá.

V začátcích svojí trenérské práce jsem se zaměřovala pouze na klasický trénink, tzn. jen fyzická cvičení pro výkon a kondici. Po náročném tréninku bývaly děti unavené a bolavé a potřebovaly kompenzační cvičení. Také dospělí si občas stěžovali na nějaké bolístky. 

Začala jsem hledat nějaké cvičení pro regeneraci těla.

Zalíbila se mi zdravotní tělesná výchova a začala jsem ji studovat. Absolvovala jsem hodně kurzů a vyhledávala jsem rady od odborníků na sport a zdraví. V té době především od PhDr. Mojmíra Srdečného a Hany Srdečné, Mudr. Zdeňka Čermáka a léčitele Ing. Jiřího Janči. Vystudovala jsem Akademii tělesné výchovy a sportu. 

Při každodenní práci s lidmi jsem si však začala uvědomovat, že člověk není jenom tělo, jak nás to učí. Viděla jsem, že spousta dospělých a dokonce i děti mají bolavou dušičku.

Také moje duše utrpěla v začátcích podnikání několik těžkých ran.

Péče o maminku s Alzheimerem. Rozvod, po kterém mi zůstaly tři nezaopatřené děti, nedostavěný barák, kopec dluhů a soudní tahanice s exmanželem. Smrt maminky a hned za rok smrt tatínka. Díky neschopnosti splácet dluhy časté návštěvy exekutora, odpojování elektriky a telefonu, prasklý kotel a zima v baráku a ještě navíc povodeň.  

Radost do života mi vnášely moje děti, které mi pomáhaly ze všech sil. Nad vodou mě držel můj nový partner Zdeněk a také moje práce ve studiu, kterou jsem milovala.

Díky těmto životním ranám jsem začala mnohem více vnímat celistvost osobnosti. Došlo mi, že pro dobré zdraví nestačí trénovat jen svaly, ale je nutné posilovat i mysl a energii.

Začala jsem se zajímat o východní filozofie. Bylo to pro mě nové, v době mých studií se o takových metodách cvičení neučilo, dnes už možná ano!

Tak začaly koncem minulého století moje první krůčky s vědomým cvičením.

Doba temna

Zásadním zlomem na mojí cestě k vědomému cvičení byla rodinná tragédie v roce 2006. Přišla jako blesk z čistého nebe, a vyřadila mě na několik let ze společenského života. Během okamžiku pro mě skončilo všechno. Úplně mě to paralyzovalo a přestala jsem pracovat. Bylo mi jedno, že všechno co jsem doposud vytvořila se řítí se mnou ke dnu. Celý život mi najednou přestal dávat smysl, stačí jedna vteřina a všechno je pryč!

S tělem jsem to uměla dobře, ale na zranění duše jsem připravená nebyla.

Douho jsem bloudila v hlubokém temnu. Žal, truchlení a stres si postupně vybíraly svoji daň. Z mého zdravého, vysportovaného těla, plného energie se stal nafouknutý pytel, plný vážných nemocí. Poprvé v životě jsem byla vážně nemocná.

Návrat ke zdravému životu byl těžký. Nechtěla jsem užívat léky a běhat po vyšetřeních, to jsem nikdy nedělala. Zahájila jsem opět cestu studování, hledání a cvičení. Nakonec jsem se díky účinným metodám vědomého cvičení vyškrábala ze dna, uzdravila a zařadila zpět do aktivního života. O této životní cestě poznání vám povyprávím někdy příště. 

Co na vědomý život a cvičení říká moderní věda?

Nejmodernější vědecké výzkumy kvantové fyziky a buněčné biologie potvrzují, že myšlenky ovládají život a zdraví člověka. Odhalují jak jsou mysl, tělo a duch vzájemně propojeny. Dokazují, že změnou vědomých a podvědomých myšlenek a změnou energie v organismu může člověk zlepšit zdraví nebo dokonce nastolit úplné zdraví.

Stojí za to přečíst si knihy:

Bruce H.Lipton, Ph.D.: Biologie víry
Dr.Joe Dispenza: Zbavte se zvyku být sami sebou, Vy jste placebo
Gregg Braden: Matrix-Božský zdroj, Kódy vědomí, Bod obratu, Hluboká pravda
Dr.Masaru Emoto: Poselství z vody, Zázračná voda

Absolvovala jsem kurzy Bruce H.Liptona a Gregga Bredena, opravdu to stálo za to. Seznámila jsem se s nejnovějšími vědeckými výzkumy v oblasti lidského zdraví. Poznala jsem co všechno se změnilo, co už dávno není pravda a o čem nás nikdo neinformuje! Potvrdila jsem si, že kráčím správnou cestou.

Vědomý život a vědomé cvičení = cesta ke zdraví!

Vědomý pohyb těla spojený s vědomým záměrem

činí změnu ke zdraví rychlejší a snadnější.

Během svojí celoživotní práce s dětmi i dospělými jsem získala hodně zkušeností s různými styly a metodami cvičení. Zodpovědně můžu říst, že lidé kteří ovládají metodu vědomého cvičení a umí svému tělu dobře naslouchat bývají méně nemocní, jsou veselejší, optimističtější a umí si od různých bolístek ulevit sami. 

Každý den děkuji, že si mohu díky vědomému cvičení užívat zdravého života!